Cele kursu nurkowania:

Kurs podstawowy nurkowania to najpopularniejszy kurs nurkowania dla osób początkujących. Jednym ograniczeniem, aby rozpocząć naukę nurkowania na tym kursie jest wiek, podstawowa umiejętność pływania i dobry stan zdrowia. Wszystko, co potrzebne do rozpoczęcia nauki nurkowania otrzymasz od nas. Podczas tego kursu zdobędziesz podstawowe umiejętności oraz wiedzę wystarczającą do przeprowadzenia nurkowań na wodach otwartych. Po pozytywnym ukończeniu kursu szkolenia otrzymasz certyfikat uznawany na całym świecie.


Warunki uczestnictwa w kursie:

 • ukończone 14 lat;dla poczatkujacych 2
 • podstawowa umiejętność pływania;
 • dobry stan zdrowia poświadczony badaniami lekarskimi lub oświadczeniem uczestnika kursu na „Formularzu Medycznym”


Po ukończeniu tego kursu i zdobyciu certyfikatu OWD będziesz mógł:

 • nurkować z partnerem do głębokości 20 metrów;
 • nabywać i wypożyczać sprzęt do nurkowania oraz korzystać z innych usług nurkowych;
 • planować, przeprowadzać i logować nurkowania bezdekompresyjne z partnerem nurkowym
 • kontynuować edukację nurkową na kolejnym poziomie


Jak wygląda kurs nurkowania?

dla poczatkujacych 1Część I - wykłady teoretyczne:

Podczas wykładów zdobywasz wiedzę niezbędną do bezpiecznego zaplanowania i zrealizowania nurkowania. Na pierwszym spotkaniu organizacyjnym otrzymasz od nas materiały szkoleniowe, oraz zostaniesz zapoznany ze sposobem przebiegu całego kursu. Podczas wykładów będziemy omawiali wszystkie zagadnienia związane z bezpiecznym uprawianiem tego sportu. Czas trwania jednego wykładu to około 1,5h. Jeżeli będziesz chciał połączyć wykłady w dłuższe pakiety i np. przerobić materiał podczas dwóch wykładów powiedz nam o tym. Dostosujemy się do Twoich potrzeb.


Część II -zajęcia basenowe:

Na kurs nurkowania składa się pięć modułów basenowych, na których zdobędziesz wiedzę praktyczną potrzebną do rozpoczęcia przygody z nurkowaniem na wodach otwartych. Począwszy od pierwszych zajęć basenowych w pełnym sprzęcie będziesz wykonywał szereg ćwiczeń niezbędnych do oswojenia się z pobytem pod wodą. Nauczysz się zmontować i rozmontować sprzęt nurkowy. Każde ćwiczenie zostanie omówione oraz zaprezentowane przed tym jak Ty zostaniesz poproszony o jego wykonanie.


Część III - nurkowania na wodach otwartych:

To już ostatni etap podstawowego kursu nurkowania P1 CMAS, na który będziesz czekał z niecierpliwością już od pierwszego spotkania z nami. Ta część kursu jest najciekawsza i jednocześnie najprzyjemniejsza. Najczęściej związana jest z wyjazdem weekendowym nad jezioro, morze, kamieniołom lub inny akwen. W czasie wyjazdu nurkowego sprawdzimy w realnych warunkach Twoje umiejętności. Wykonasz minimum 5 nurkowań, po dwa dziennie oraz napiszesz egzamin końcowy z wiedzy teoretycznej.

 

Gdzie odbędzie się kurs nurkowania?

Podczas spotkania organizacyjnego ustalimy miejsce, w którym będą odbywały się wykłady, na którym basenie będziemy się spotykać oraz gdzie wyjedziemy na wody otwarte. Z reguły kursy przeprowadzamy we Wrocławiu, jednak od każdej reguły są odstępstwa. Jesteśmy otwarci na każde rozwiązanie w ramach naszych możliwości.


Opłaty za kurs nurkowania:dla poczatkujacych 3

Cena kursu nurkowania OWD - 1.290 PLN zawiera:

 • wykłady teoretyczne;
 • 5 modułów na basenie lub wodach (około 1h w wodzie każde)
 • 5 nurkowania na wodach otwartych;
 • materiały dydaktyczne (podręcznik kursanta, logbook);
 • wypożyczenie kompletnego sprzętu na czas kursu;
 • opłatę za certyfikat


Cena nie zawiera:

 • kosztów wyjazdu na wody otwarte