Zapewne przytrafiło się Tobie kiedyś zabłądzić w lesie i musiałeś poświęcić sporo czasu na odnalezienie drogi powrotnej. W nurkowaniu jest bardzo podobnie. Wchodzisz do wody i urzeka Ciebie podwodny świat. Zapominasz się i nie do końca wiesz jak odszukać drogę powrotną. To może spowodować dodatkowy stres, który w nurkowaniu może okazać się zgubny. Oczywiście możesz wynurzyć się na powierzchnię i rozejrzeć, ale czy o to chodzi? Przyjemnie jest wynurzyć się w tym samym miejscu, w którym rozpoczęło się nurkowanie lub tam gdzie byśmy sami tego chcieli. Dlatego proponujemy udział w kursie nawigacji podwodnej.


Przebieg kursu

Podczas tego kursu nurkowania zapoznasz się z technikami, które ułatwią Tobie powrót do miejsca startu. Zapoznasz się z obsługą kompasu, zapoznasz się z metodami wykorzystywania naturalnych warunków pod wodą oraz będziesz wiedział co zrobić i jak, aby odnaleźć drogę powrotną w przypadku zagubienia się. Będziesz też potrafił zaplanować nurkowanie szacując odległości i nauczysz się podczas nurkowania zmieniać kilkakrotnie kierunki płynięcia bez utraty orientacji pod wodą. Korzyścią kursu będzie również to, że zła widoczność nie przeszkodzi Tobie w zaplanowaniu i przeprowadzeniu udanego nurkowania, z którego będziesz bezstresowo czerpał przyjemność. W czasie trwania kursu przekażemy Tobie wiedzę teoretyczną podczas krótkich wykładów oraz ćwiczeń na brzegu. Wiedzę praktyczną zdobędziesz podczas trzech nurkowań wraz z instruktorem. Wykonasz szereg ćwiczeń pod wodą nie tylko ucząc się, ale czerpiąc wiele przyjemności w tym czasie.


Termin kursu

Termin przeprowadzenia kursu nurkowania ustalimy wspólnie. Do ukończenia kursu prawdopodobnie będą potrzebne nam dwa dni, a raczej wykonanie trzech nurkowań, które możemy przeprowadzić również w jeden dzień. Naszą propozycją jest wyjazd weekendowy, który zapewni nam wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie całego kursu i szlifowanie umiejętności.

 

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

  • poziom zaawansowania –P1 CMAS lub równorzędny innej federacji nurkowej;
  • wiek – minimum 14 lat;
  • minimalna liczba nurkowań przed przystąpieniem do kursu – 9 ;
  • badania lekarskie lub podpisanie „Formularza Medycznego”.


Opłaty za kurs:

Cena kursu nurkowanie nocne - 400 PLN ( koszt certyfikatu wliczony w cenę).