Zima, nie musi być wcale końcem sezonu nurkowego. Wręcz przeciwnie - skute lodem akweny urzekają swoim pięknem nie tylko na powierzchni, ale przede wszystkim pod wodą. Niesamowita gra świateł przenikających przez lodowe tafle sprawia, że wielu nurków decyduje się założyć sprzęt i cieszyć niezwykłymi widokami. Najpiękniejsze spektakle odbywają się tuż pod stropem, więc nie zachęcamy do bicia rekordów głębokości w nurkowaniu pod lodem, a na skupieniu się na zgoła odmiennych warunkach podwodnego świata. Nurkowanie pod lodem staje się fantastyczna okazją do spotkań, budowania sprawnie działającego zespołu i poznawania zupełnie nowych technik. Poza doznaniami estetycznymi czeka Cię też wspaniała zabawa!

podlodowe1

Przebieg kursu

Podczas tego kursu zapoznasz się z technikami nurkowania pod lodem. Poznasz zasady bezpieczeństwa i ratownictwa na lodzie i pod lodem, dowiesz się o fizycznych właściwościami lodu. Zaznajomiony zostaniesz ze sprzętem do wykonywania tego typu nurkowań, dowiesz się jak bezpiecznie zaplanować i zrealizować nurkowanie pod lodem. Wiedzę praktyczną zdobędziesz podczas trzech nurkowań wraz z instruktorem. Wykonasz szereg ćwiczeń pod wodą nie tylko ucząc się, ale czerpiąc wiele przyjemności w tym czasie.

 

podlodowe2

 

Termin kursu

Termin przeprowadzenia kursu nurkowania ustalimy wspólnie mając na względzie warunki pogodowe. Do ukończenia kursu prawdopodobnie będą potrzebne nam dwa dni, a raczej wykonanie trzech nurkowań. Naszą propozycją jest wyjazd weekendowy, który zapewni nam wystarczająco dużo czasu na przeprowadzenie całego kursu i szlifowanie umiejętności.

 

Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

  • wiek- minimum 15 lat;
  • badania lekarskie lub poświadczenie na „formularzu medycznym”;
  • posiadanie stopnia P2 CMAS lub równorzędnego innej federacji;
  • posiadanie specjalizacji nurkowanie nocne i nawigacji podwodnej.

 

Opłaty za kurs: podlodowe3

Cena kursu nurkowanie podlodowe - 450 PLN ( koszt certyfikatu wliczony w cenę).