Dlaczego warto nurkować w suchym skafandrze? Po prostu żeby utrzymać ciepło. Nikt nie powiedział, że nurkowanie musi być mokre i zimne. Zapewne zauważyłeś już podczas wielu nurkowań jakie wykonałeś, że termika ma kolosalne znaczenie podczas nurkowania. Jeżeli nie nurkujesz jedynie w ciepłych wodach a lubisz też nurkowanie w naszym kraju to nurkowanie w suchym skafandrze bardzo często jest najlepszym rozwiązaniem. Proponujemy rozwiązanie, które pozwoli Tobie na nurkowania wielokrotne, dłuższe utrzymanie optymalnej termiki pod wodą oraz w wielu przypadkach możliwość wykonywania wielu nurkowań.


Przebieg kursu

Podczas tego kursu nurkowania przekażemy Tobie wiedzę teoretyczną i umiejętności praktyczne po zaplanowania i przeprowadzenia nurkowania w suchym skafandrze. Poznasz techniki pozwalające na utrzymanie pływalności w nowej konfiguracji sprzętowej oraz poznasz prawidłowe techniki jakie powinieneś zastosować podczas sytuacji awaryjnej. Nauczymy Cię zasad ubierania się i rozbierania, przechowywania, transportowania oraz właściwej konserwacji suchego skafandra.

 

Termin kursu

Termin nauki nurkowania ustalimy wspólnie. Do ukończenia kursu potrzebny będzie nam jeden dzień podczas, którego wykonasz dwa nurkowania. Naszą propozycją jest wyjazd weekendowy podczas, którego nie tylko nauczysz się nurkowania w suchym skafandrze, ale będziesz mógł szlifować swoje nowe umiejętności drugiego dnia korzystając z naszej pomocy.


Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

  • poziom zaawansowania –P1 CMAS lub równorzędny innej federacji nurkowej;
  • badania lekarskie lub podpisanie „Formularza Medycznego”.


Opłaty za kurs:

Cena kursu nurkowanie nocne - 450 PLN ( koszt certyfikatu wliczony w cenę).