Słyszałeś wiele opowiadań podczas spotkań i wyjazdów nurkowych o nurkowaniu wrakowym. Nurkowanie wrakowe to jedne z najbardziej popularnych nurkowań w naszym kraju i na świecie. Wiąże się to z chęcią poznania wielu aspektów związanych z samym wrakiem – np. z jego historią, zmianami jakie następują po latach lub od ostatniej wizyty na danym wraku. Do tego dochodzi fakt, że w pobliżu wraków rozwija się bujne życie fauny i flory. Już podczas pierwszych nurkowań mogłeś napotkać na wraki typu zatopiona łódź, rower wodny, samochód czy niewielki samolot. Teraz zastanawiasz się nad większymi wrakami. Tego rodzaju wraki możemy napotkać nurkując w Bałtyku i każdym innym morzu. Warto być przeszkolonym w zakresie nurkowania na wrakach, aby uniknąć związanych z tym zagrożeń. Dlatego zachęcamy cię do pogłębienia wiedzy i umiejętności na kursie wrakowo-morskim.


Przebieg kursu

Podczas tego kursu nurkowania zdobędziesz wiedzę teoretyczną oraz praktyczną dotyczącą nurkowania wrakowego. Nauczysz się bezpiecznej techniki nurkowania na wrakach. Nauczysz się metod planowania oraz dowiesz się o sprzęcie jaki jest niezbędny podczas tego rodzaju nurkowań. Nauczysz się jak rozwiązać problemy pod wodą tak, aby bezpiecznie zakończyć nurkowanie. Nauczysz się też mapowania wraku oraz poznasz zasady postępowania podczas nurkowania na morzu. Poznasz techniki stosowane podczas wchodzenia i wychodzenia na łódź, zasady obowiązujące na powierzchni i w wodzie tak, abyś potrafił zapewnić bezpieczeństwo sobie i innym uczestnikom wyprawy.


Termin kursu

Termin przeprowadzenia kursu nurkowania ustalimy wspólnie. Podczas kursu wykonasz cztery nurkowania wrakowe, podczas których wykonasz kilka ćwiczeń pod okiem instruktora niezbędnych do zdobycia umiejętności potrzebnych podczas nurkowania wrakowego.


Wymagania wstępne przed rozpoczęciem kursu nurkowania:

  • poziom zaawansowania –P1 CMAS lub równorzędny innej federacji nurkowej;
  • wiek – minimum 14 lat;
  • minimalna liczba nurkowań przed przystąpieniem do kursu – 20;
  • badania lekarskie lub podpisanie „Formularza Medycznego”.


Opłaty za kurs:

Cena kursu nurkowanie wrakowo-morskie – 450 pln;

  • koszt certyfikatu wliczony w cenę,
  • w przypadku przeprowadzenia kursu z łodzi cena nie zawiera opłaty za wypłynięcie.